Menu
Cart

Grzejniki z grzałkami elektrycznymi, kontra klasyczne?

Projektując system ciepłowniczy w swoim domu, powinieneś brać pod uwagę przede wszystkim koszty związane z eksploatacją oraz praktyczność. Rozwiązania, jakimi są grzejniki z grzałkami elektrycznymi, w odróżnieniu od klasycznych kaloryferów mogą dostarczać ciepło przez cały rok, nie tylko w sezonie. To oznacza, że dzięki podłączeniu do energii, są one w stanie ocieplać pomieszczenia również wówczas, gdy cała instalacja jest wyłączona.

Cechy kaloryferów zasilanych energią elektryczną

Klasyczny kaloryfer, aby mógł dostarczać ciepło do pomieszczenia, musi być zintegrowany z instalacją centralnego ogrzewania. W domach jednorodzinnych konieczne jest więc uruchamianie całego CO, by zapewnić komfort termiczny nawet w jednym pomieszczeniu. Kaloryfer, który doposażony jest w specjalną grzałkę elektryczną, w przeciwieństwie do modelu tradycyjnego, z powodzeniem może być uruchomiony bez konieczności włączania pieca. Wystarczy podłączyć go do sieci za pomocą wtyczki, by już po chwili móc cieszyć się optymalną temperaturą w pomieszczeniu.

Ile mogą wynosić koszty eksploatacji elektrycznego radiatora?

Biorąc pod uwagę obecne ceny paliw, które zasilają instalacje ciepłownicze, ale także ceny prądu, musimy mieć świadomość, że troska o komfortową temperaturę w domach jednorodzinnych będzie wiązać się z dużymi nakładami finansowymi. Radiator z grzałką elektryczną sprawdzi się świetnie w niewielkich łazienkach oraz innych pomieszczeniach o małym metrażu, gdzie konieczna jest dbałość o odpowiednią temperaturę. Koszty eksploatacji takiego urządzenia są niższe w porównaniu z uruchamianiem całej instalacji CO – tego typu kaloryfera używamy przez krótki czas, przez co kontrolowanie zużycia energii jest znacznie łatwiejsze.

Niektóre modele klasycznych kaloryferów mogą być rozbudowane o grzałkę elektryczną m.in. dzięki zastosowaniu uniwersalnych gwintów. To oznacza, że nie zawsze zachodzi konieczność wymiany całego urządzenia, aby móc cieszyć się przyjemnym ciepłem we wnętrzach również wówczas, gdy instalacja CO jest wyłączona.

 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Firma Handlowo Usługowa "JK"

ul. Byszewska 17

85-416 Bydgoszcz

sklep@grzejniki-lazienkowe.net

tel. 52 320 17 76

kom. 692 064 226

www.grzejniki-lazienkowe.net

godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 10-18
sobota 9-14
niedziela nieczynne

Facebook Image
Color I Color II Color III