Menu
Cart

Remont łazienki - czy warto wymienić grzejnik?

Choć remont łazienki to duża inwestycja, bardzo często okazuje się być nieunikniona. Wymiana armatury, skucie glazury, położenie nowych płytek czy zakup niezbędnych dodatków to jedne z wielu działań, jakie czekają na nas podczas generalnego remontu. Istnieje jednak kwestia, która zastanawia wiele osób odświeżających swoją łazienkę - czy wymiana grzejnika jest konieczna? Czy warto zdecydować się na zakup nowego kaloryfera? Odpowiemy na te pytania w dzisiejszym wpisie!

Kiedy warto wymienić grzejnik?

Remont to idealna okazja do wymiany elementów systemu grzewczego. Oczywiście, o ile istnieje taka potrzeba. Aby zdecydować, czy warto zainstalować nowy kaloryfer łazienkowy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. takie jak moc, równowaga instalacji czy szczelność.

Jeśli nie jesteś zadowolony z temperatury w swoim domu, a nie planujesz go ocieplać czy wymieniać okien, warto pomyśleć nad wymianą. Aby określić, czy moc grzania jest wystarczająca, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Kolejnym powodem może być równowaga instalacji. W sytuacji, kiedy grzejniki łazienkowe grzeją słabiej niż reszta kaloryferów w mieszkaniu, również warto pomyśleć o wymianie. Ponadto o decyzji może przesądzić także szczelność. Przeciekające kaloryfery to znak, że czas najwyższy na ich zastąpienie.

Jak wymienić grzejnik?

Zdecydowałeś już, że nadszedł czas na nowe grzejniki łazienkowe. Co dalej? Kluczowa kwestia dotyczy budynku, w którym mieszkasz. Jeśli żyjesz w bloku, potrzebujesz zgody od spółdzielni. W przypadku domu prywatnego sprawa jest prostsza. Jednak w obu przypadkach warto skorzystać z usług specjalistów.

A może wymiana grzejnika nie jest konieczna...

Należy pamiętać, że w zależności od sytuacji wymiana elementów systemu grzewczego nie zawsze jest niezbędna. Przeciekanie kaloryfera może wymagać jedynie wymiany zaworów, a nieestetyczny wygląd możesz łatwo zakryć za pomocą farby. Ponadto warto wziąć pod uwagę czas użytkowania instalacji. Jeśli należy ona do starszych systemów, to wymiana żeliwnych grzejników łazienkowych na nowsze modele może nie być najlepszym pomysłem. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, pamiętaj, że przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skonsultować się z profesjonalnym instalatorem. 

Last modified onśroda, 01 marzec 2023 07:48

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Firma Handlowo Usługowa "JK"

ul. Byszewska 17

85-416 Bydgoszcz

sklep@grzejniki-lazienkowe.net

tel. 52 320 17 76

kom. 692 064 226

www.grzejniki-lazienkowe.net

godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 10-18
sobota 9-14
niedziela nieczynne

Facebook Image
Color I Color II Color III