Menu
Cart

Montaż grzejnika łazienkowego - czego potrzebujesz?

Podstawowym wyposażeniem każdego wilgotnego pomieszczenia powinno być urządzenie, które zadba o odpowiednią temperaturę oraz optymalne wysuszanie powietrza. W każdej łazience konieczny jest montaż rozwiązania takiego jak grzejnik - który nie tylko podniesie komfort korzystania z pokoju kąpielowego, ale też będzie pełnił bardzo praktyczną funkcję. Modele drabinkowe mogą być wykorzystywane np. do osuszania mokrych ręczników czy bielizny po praniu.

Aby móc cieszyć się pełnią efektywności takiego promiennika, konieczne jest dokonanie montażu w sposób prawidłowy. Najpotrzebniejsze elementy instalacyjne, w tym zawory, termostaty oraz zestawy narzędzi i przydatnych akcesoriów znajdziesz w naszym asortymencie.

Montaż grzejnika łazienkowego - czego potrzebujesz?

Ze względu na to, że radiator jest zazwyczaj przytwierdzony do ściany, szczególnie warto zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża oraz jego ostateczne wykończenie. Ważne jest, aby grzejnik został zamontowany w łazience w sposób równy, dlatego przydać mogą się akcesoria takie jak poziomica czy prosty ołówek, dzięki któremu oznaczymy strategiczne miejsca na śruby. Niezastąpione będą też zestawy instalacyjne, które zazwyczaj składają się z uchwytów, uszczelek, kołków rozporowych, odpowietrzników czy wkrętów.

Absolutnym niezbędnikiem jest wykorzystanie zaworów kątowych - odcinających oraz grzejnikowych, które dostępne są m.in. w naszym sklepie internetowym. Warto zwrócić uwagę na to, by tego typu akcesoria były spójne kolorystycznie z konstrukcją samego radiatora łazienkowego - montaż zaworów w innym kolorze sprawi, że będą się one nieestetycznie odznaczały oraz zaburzą estetykę całej instalacji.

Inne przedmioty, które są konieczne do prawidłowego montażu grzejnika w łazience

Czołowym, absolutnie niezastąpionym przedmiotem jest oczywiście termostat, który umożliwi Ci łatwe oraz precyzyjne kontrolowanie temperatury w łazience w Twoim mieszkaniu. Należy pamiętać o tym, że gwint głowicy termostatycznej w grzejniku powinien być odpowiednio zabezpieczony oraz uszczelniony, do czego przydadzą się akcesoria takie jak spray uszczelniający czy specjalna masa do gwintów.

Last modified onśroda, 21 grudzień 2022 06:49

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Firma Handlowo Usługowa "JK"

ul. Byszewska 17

85-416 Bydgoszcz

sklep@grzejniki-lazienkowe.net

tel. 52 320 17 76

kom. 692 064 226

www.grzejniki-lazienkowe.net

godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 10-18
sobota 9-14
niedziela nieczynne

Facebook Image
Color I Color II Color III