Menu
Cart

Jak poprawnie odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Początek sezonu, w którym uruchamiamy instalacje cieplne, czyli okres jesienny, jest najlepszym momentem na przygotowanie wszelkich urządzeń do sprawnej i efektywnej pracy. Może się zdarzyć, że po pierwszym uruchomieniu kaloryfera łazienkowego po długim czasie, tylko jego część będzie się nagrzewała, a pozostałe pozostaną chłodniejsze bądź całkowicie zimne. Aby przywrócić urządzeniu pełną sprawność, zazwyczaj wystarczy dokonać odpowietrzenia.

Odpowietrzanie grzejnika łazienkowego – na czym to polega?

Zjawisko to może mieć związek m.in. z nieprawidłowym dopływem wody przez rury z tworzyw sztucznych, które nie są przystosowane do instalacji centralnego ogrzewania – czyli np. nie są wyposażone w powłoki antydyfuzyjne, w efekcie czego gaz wraz z wodą dostaje się do urządzenia.

Cały proces polega na pozbywaniu się nagromadzonego w instalacji powietrza, który zaburza prawidłową pracę grzejnika łazienkowego. W przypadku nowoczesnych urządzeń samodzielne dokonanie takiej naprawy nie stanowi wielkiego wyzwania – aczkolwiek warto pamiętać o pewnych niuansach, które zdecydowanie ułatwią nam to zadanie.

Jak poprawnie odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Przede wszystkim najpierw należy zadbać o to, by kaloryfer był wychłodzony - należy go wyłączyć na kilka chwil przed przystąpieniem do pracy. Pomoże nam to w wyrównaniu temperatury wody, która znajduje się wewnątrz urządzenia.

Następnie należy zamknąć zawór termostatyczny oraz przygotować ręcznik lub ściereczkę, która będzie chłonęła spływającą wodę. Należy przyłożyć materiał do miejsca, w którym zlokalizowany jest odpowietrznik (w przypadku grzejników łazienkowych z reguły są one ulokowane w górnej części konstrukcji).

Kolejnym krokiem jest odkręcenie odpowietrznika za pomocą dedykowanego klucza, czego efektem będzie ulatnianie się nagromadzonego w kaloryferze gazu. W momencie, kiedy z zaworu będzie wypływała woda, należy ponownie go zamknąć. Po tym kroku urządzenie jest gotowe do pracy - można ustawić pokrętło termostatu na pożądany poziom i cieszyć się komfortową temperaturą w łazience.

Last modified onwtorek, 18 październik 2022 07:57

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Firma Handlowo Usługowa "JK"

ul. Byszewska 17

85-416 Bydgoszcz

sklep@grzejniki-lazienkowe.net

tel. 52 320 17 76

kom. 692 064 226

www.grzejniki-lazienkowe.net

godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 10-18
sobota 9-14
niedziela nieczynne

Facebook Image
Color I Color II Color III