Menu
Cart

Czym są i do czego służą zawory termostatyczne?

Kontrolowanie temperatury powietrza w pomieszczeniu lub wody w instalacji niesie za sobą szereg nieoczywistych korzyści. Jest to możliwe dzięki zaworom termostatycznym przy grzejnikach. Dowiedz się o nich więcej z naszego artykułu! 

Kontrolowanie temperatury powietrza w pomieszczeniu lub wody w instalacji niesie za sobą szereg nieoczywistych korzyści. Możliwość takiej kontroli dają nam zawory termostatyczne do grzejników, które są elementami instalacji grzewczych oraz chłodniczych. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie stałej temperatury, zapewniając komfort cieplny oraz oszczędność energii. Jednak czy warto korzystać z pokręteł? Do czego konkretnie służą i jakie zalety posiadają? Odpowiemy na te pytania w dzisiejszym wpisie.


Z jakich elementów składają się zawory termostatyczne?


Zawory termostatyczne do grzejników składają się z czujnika temperatury oraz mechanizmu regulacyjnego. Czujnik temperatury mierzy temperaturę otoczenia i przekazuje informację do mechanizmu regulacyjnego, który otwiera lub zamyka zawór, regulując przepływ wody lub powietrza. Im wyższa temperatura, tym mniejszy przepływ, a im niższa temperatura, tym większy przepływ. Dzięki pokrętłom grzejnikowym temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana na stałym poziomie, niezależnie od zmieniających się warunków zewnętrznych.


Do czego służą zawory grzejnikowe?


Zawory grzejnikowe stosowane są w instalacjach grzewczych, gdzie służą do regulacji temperatury w pomieszczeniach, a także w instalacjach chłodniczych, gdzie regulują temperaturę wody chłodzącej. Zastosowanie zaworów termostatycznych do grzejników pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania, ponieważ ogranicza ilość ciepła, które trafia do pomieszczenia. Pokrętła grzejnikowe pozwalają obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a jednocześnie zachować komfort termiczny.


Zawory termostatyczne – czy warto?


Zawory do grzejnika są łatwe w montażu i obsłudze, a ich cena jest niewielka w porównaniu z oszczędnościami, jakie można uzyskać. Warto pamiętać, że dobrze dobrane elementy termostatyczne mogą pozwolić na uzyskanie oszczędności na poziomie kilkudziesięciu procent kosztów ogrzewania. Ponadto stosowanie pokrętła grzejnikowego jest niezwykle korzystne dla środowiska naturalnego, ponieważ pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Last modified onczwartek, 20 kwiecień 2023 07:31

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Firma Handlowo Usługowa "JK"

ul. Byszewska 17

85-416 Bydgoszcz

sklep@grzejniki-lazienkowe.net

tel. 52 320 17 76

kom. 692 064 226

www.grzejniki-lazienkowe.net

godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 10-18
sobota 9-14
niedziela nieczynne

Facebook Image
Color I Color II Color III